REKRUTACJA TRWA! – zajęcia szkoleniowe dla kandydatów na dyrektorów/-ki szkół/placówek

czwartek, marca 20, 2014 dodane przez:

W ramach projektu systemowego „Przywództwo i zarządzanie w oświacie – opracowanie i wdrożenie systemu kształcenia i doskonalenia dyrektorów szkół/placówek” Uniwersytet Jagielloński w partnerstwie z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji opracowują koncepcję nowego sposobu kształcenia i doskonalenia dyrektorów/-ek szkół/ placówek w Polsce.

Proponując nowe rozwiązania w zakresie kształcenia i doskonalenia kadry kierowniczej szkół/ placówek planujemy przeprowadzenie pilotażowych cykli kształcenia dla trzech grup docelowych: dla osób przygotowujących się do objęcia stanowiska dyrektora szkoły/placówki; dla wchodzących w rolę dyrektora (pierwsza kadencja) oraz dla grupy doświadczonych dyrektorów z wieloletnim stażem.

W związku z tym serdecznie zapraszamy osoby, które myślą w przyszłości o objęciu stanowiska  dyrektora/-ki szkoły/placówki do wzięcia udziału w kursie szkoleniowym dla kandydatów/-ek na dyrektora/-kę szkoły/placówki prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim.  Proszę mieć na uwadze, że kurs ten jest pilotażem i ma służyć weryfikacji projektu szkoleń. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w doskonaleniu zawodowym, nakierowanym na rozwój kompetencji przywódczych (210 godzin zajęć). Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że ukończenie tego kursu nie daje uprawnień/ kwalifikacji do objęcia stanowiska dyrektora szkoły.

Zapraszamy wszystkich, którzy są nauczycielami/-kami szkół lub pracownikami/-czkami placówek oświatowych lub menedżerami oświaty (absolwenci/-tki zarządzania w oświacie z uprawnieniami pedagogicznymi) planującymi w przyszłości objęcie stanowiska dyrektora szkoły.

Warunkiem przyjęcia jest przedstawienie listu motywacyjnego (w przewidzianym terminie rekrutacji) zawierającego uzasadnienie dotyczące udziału w kursie wraz z propozycją wykorzystania w swojej pracy umiejętności zdobytych podczas szkolenia. List motywacyjny należy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Termin rekrutacji: do dnia 31 maja 2014r.

Terminy zjazdów przed wakacjami (łącznie 9 spotkań):

I)      28.06 - 01.07.2014 r.

II)    06-07.09.2014 r.

III)    20-21.09.2014 r.

IV)     11-12.10.2014 r.

V)    24-26.10.2014 r.

VI)   14-16.11.2014 r.

VII)  06-07.12.2014 r.

VIII)    10-11.01.2015 r.

IX)    24-25.01.2015 r.

Miejsce pilotażu: Kraków, III Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4.

Koszt: Udział w pilotażu jest dla uczestników bezpłatny. Uniwersytet Jagielloński pokrywa również koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz materiałów dydaktycznych (z wyłączeniem kosztów dojazdu na zajęcia). Uwaga: w przypadku rezygnacji z udziału w pilotażu po rozpoczęciu zajęć wymagany będzie zwrot 100% kosztów uczestnictwa w zajęciach szkoleniowych.

Prowadzący: pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz eksperci/liderzy z zakresu przywództwa w oświacie.

W kwestiach organizacyjnych proszę o kontakt z Zespołem Projektu.

Uniwersytet Jagielloński
Instytut Spraw Publicznych